Czym charakteryzuje się szkło hartowane?
Szkło hartowane, czyli ESG, jest szkłem, które zostało poddane obróbce termicznej w temperaturze około 660 st. C i potem schłodzone sprężonym powietrzem. Dzięki temu znacznie rośnie jego odporność na rozbicie. Proces hartowania nie zniekształca szkła ani nie zmienia jego barwy. Czyni je jednak odpornym na nagłe zmiany temperatury.

Możliwość rozbicia szkła hartowanego jest sześciokrotnie niższa niż w wypadku zwykłej szyby. Jeśli szkło hartowane się rozbije, rozpada się na wiele malutkich kawałków

Szkło hartowane Mazowieckie montowane jest wszędzie tam, gdzie wymagane są wyższe względy bezpieczeństwa. Będą to balustrady schodowe i balkonowe a także przeszklenia w galeriach, czy budynkach użyteczności publicznej wykonane są z hartowanego szkła.

Szkło hartowane znalazło także zastosowanie w kuchniach i łazienkach. Wiele kuchennych naczyń wykonanych jest z hartowanego szkła. Podobnie rzecz ma się z drzwiami kabiny prysznicowej. Ze szkła hartowanego powstają poza tym szafki, blaty stołów, schody i drzwi.

W ostatnim czasie popularne stało się montowanie szkła hartowanego na ekranie telefonu. To minimalizuje ryzyko pęknięcia szyby, gdy telefon upadnie. Poza tym zmniejsza też zarysowania.

Na całym świecie szkło hartowane uznawane jest za najbezpieczniejsze.