Bezpieczeństwo

 

Powszechnie wiadomo, że woda pod wysokim ciśnieniem staje się groźnym narzędziem w rękach nieprzeszkolonej kadry pracowniczej. Artykułów, prac oraz fachowych porad na temat bezpieczeństwa w UHP oraz skutków będących następstwem nieumiejętnego obchodzenia się z ciśnieniem wody jest mnóstwo. To materiały ogólnodostępne w Internecie, fachowej prasie.

Tym samym nie będziemy powielać materiałów. Niemniej naszym celem jest utwierdzenie Państwa w fakcie poważnych zagrożeń jakie za sobą niesie praca z ciśnieniami znacznie przekraczającymi 1000 barów. Uszkodzenia ciała wywołane wysokim ciśnieniem wody są znaczenie bardziej niebezpieczne niż uszkodzenia z wykorzystaniem narzędzi mechanicznych oraz elektrycznych. Szybko dostające się w krwioobieg drobiny zanieczyszczeń przenoszone przez strumień wody powodują powstanie trudno i długo gojących się ran.

Praca z wykorzystaniem technologii UHP wiąże się z szeregiem szkoleń oraz przygotowaniami kadry specjalistów wykonujących tego typu prace. Każdy z pracowników musi posiadać odpowiednie uprawnienia pozwalające na pracę z wykorzystaniem tej technologii. Szereg akcesoriów zabezpieczających pracowników jest jednym z najważniejszych punktów przygotowawczych przed rozpoczęciem projektów czyszczenia. W zależności od miejsca, w którym będą wykonywane prace z użyciem technologii hydrodynamicznej, firma zabezpiecza odpowiedni sprzęt do skutecznego i bezpiecznego wykonania projektu.

 

uhp

Prace wykonywane przez PONAR Pressure są w pełni zabezpieczone przed nieplanowanymi sytuacjami. Staramy się przewidzieć to co jest nieprzewidywalne. W naszym doświadczeniu w zakresie hydrauliki wysokociśnieniowej szanujemy to, że do każdego zlecenia podchodzimy z większym pakietem świadomości zagrożeń. Tym samym budujemy usługę, która jest w pełni bezpieczna dla pracujących wokół ludzi oraz otaczającego nas środowiska.